Sarıgerme

Dalaman Transfer

Sarıgerme

Sarıgerme Hakkında Merak Edilenler.

arıgerme, son yıllarda turizm alanında yaptığı atak ve hızlı gelişimlerle, adından çok söz ettiriyor.

İlginç doğası, çevre zenginliği ve tarihiyle de ilgi çeken tatil beldeleri arasında yer alıyor.
En büyük özelliği ise, fethiye, dalyan, göçek gibi turizm merkezlerine olan yakınlığı.
Kaunos, telmessos, pisilis antik kentleri üçgeni içerisinde yer alması ve devamlı esen rüzgarıyla sörfçülerin ilk tercih ettiği yerlerin başında geliyor. geceleri mavi yolculuğa çıkan yatları ağırlayan sarıgerme, "yatların uyuduğu sahil" olarak belleklere kazınıyor.

     Nerede kalınır ?

Beş yıldızlı üç büyük otel, "Magıc Life", İberotel , robinson club , club seno , caria otel , Dalaman Hilton , Pegasos Resort Otel sarıgerme sahilinde yer alıyor. osmaniye köyü'nde Motel, Apart ve Pansiyon, Sarısu'da ise belediyenin kamp alanları var. Osmaniye köyü içerisinde, "Otel Aydemir", "Cardinal Sonne pansiyon",Pisilis Motel",Sevgi Otel gibi konaklama tesisleri dışında, vadide yer alan ve yeni açılan tesisler de göze çarpıyor. 

          İber otel sarıgerme park

Pisilis antik kenti yakınında yer alıyor. 20'si suit, 744 yataklı 372 odalı otelin odaları, müzik, uydu tv, klima, özel kasa ve balkonlu. restoran ve üç barı olan tesisin toplantılar için 350 kişilik salonu bulunuyor.

           Magic life oteli

224 odası, her türlü spor, etkinlik, animasyon ve konforuyla ultra oteller kategorisinde yer alıyor.
Magic life'a, bir kez ücret ödenince konaklama süresince hiçbir şeye para ödenmiyor. otelin hayvanat bahçesi bile var... 

            Ne yenir ?

Sarıgerme sahilinin yerleşim alanı olan osmaniye köyü içerisinde, yemek yenecek bir çok restoran, kebapçı ve bahçe içi kır lokantaları bulunuyor. ızgara ve tencere türü yemeklerin yanında, dalyan'dan getirilen kefal balıklarını kiremitte ve buğulamasını yapan lokantalar var. bilhassa turistlerin rağbet ettiği bahçe barları, günün yorgunluğunun atıldığı yerlerin başında geliyor.

Sarıgerme sahilinde meşrubat, bisküvi, cips türü yiyecekler, en mühimi de su satan bir büfe var.
Gelelim beş yıldızlı otellerin yemeklerine. Magic Life, İber Otel , Hilton ,Robinson Club , Club Seno  gibi büyük tesislerin açık büfeleri ise sıcak - soğuk, bütün yiyecek türleri ve dekor zenginliğiyle, tüm müşterilerini memnun ediyor.
Otellerin normal öğünleri dışında, akşam çayları, diskodan dönenlere, gece çorbası gibi ekstra servisleri de sınırsız biçimde uygulanıyor.

        Görülecek yerler

Çevrede görülecek yerlerin başında "aşı koyu" geliyor. ovacık köyü üstünden toprak yolla ulaşılan köy, dişibilmez- karaburun arasında yer alıyor. çevre kum sahili, enteresan kayalıklar ve çam ağaçlarıyla kaplı. durgun koy, yatların da başlıca uğrak yeri. büyük otellerin plaj kalabalıklığından sıkılan konukları, jeep ve kamyonetlerle, bu koya gelereke günboyu denizin tadını çıkarıyor.

gün içerisinde geçilip görülecek yerlerin arasında, 22 kilometre mesafede dalyan, 32 kilometre mesafede göçek ve 12 adalar, 65 kilometre mesafede fethiye, 90 kilometre mesafede ise marmaris bulunuyor.

    Rafting tutkunları!
rafting'e meraklıysanız, köyceğiz yolu üstünden beyobası sapağını takip ederek, akköprü'nün bulunduğu rafting başlangıç sahasına ulaşabilirsiniz. şayet canınız dere üzürinde kurulu teraslarda, yemyeşil bitki örtüsü arasında kuş ve su sesi dinleyerek kiremitte alabalık ve patlıcan közleme yemek isterse, beyobası sapağından dönüp, topgözü kanyonunda yuvarlakçay'a gidebilirsiniz.

   Deniz dibini sevenler!
sarıgerme'de kalanlar için, babaadası çevresinde dalış veya adanın zirvesine çıkıp çam ağaçlarının gölgesinde rüzgarın sesini dinleyerek, sarıgerme sahillerini seyretmek zevkli olabilir. paraşüt, kayak, banana, sörf, yelken, jet-ski ve kano da sarıgerme'de yapabilecekleriniz arasında yer alıyor.