Sarıgerme

Dalaman Transfer

Sarıgerme

9 Mart 2018 Bölgemiz 0

Sarıgerme; geçmişte  adından Magic Life - İber Otel gibi büyük oteller ile adını duyuran sarıgerme, genelde alman turistlere hizmet vermekteydi. Bu oteller sayesinde Sarıgerme uzun yıllar ülke turizmine katkıda bulunmuştur ve bulunmaya devam etmektedir. Sarıgerme son yıllarda yurt içi ve yurt dışı bir çok turizm operatörlerinin gözünü diktiği en önemli turizm alanı konumundadır. Bunun ilk izlenimleri yaklaşık 10 yıl kadar önce Sarıgerme'nin turizm bölgesi ilan edilmesiyle ayrı bir hız kazanmıştır. Sahil bandına yakın yerlerde yeni ve büyük zincir oteller ardı ardına projeler üreterek Sarıgermeye daha fazla yerli ve yabancı turist gelmesine olanak sağlamışlardır.

Sarıgerme Zincir Otelleri

Sarıgerme zincir otelleri arasında en eski olanlar şüphesiz İber otel ve Magıc Life Hotel'dir. Artan turizm faaliyetleri ve havalimanına yakın olması, kum ve güneşi ile Sarıgerme'de bir çok turizm devi kıyasıya bir yarışa girmiştir. Hilton Sarıgerme - Club Seno - Martı Hotel - Robinson Sarıgerme Park gibi oteller bu bölgeye ciddi yatırımlar yapmıştır. Son yıllarda Avrupa ve dünyanın dev turizm operatörleri( Diana, Tan-tur, Tui ) bölgeye yatırımlarını arttırarak yukarıda bahsetmiş olduğumuz bir çok oteli kendi bünyelerine katarak hizmet vermektedirler. Özellikle Tui Magic Life, İber Hotel, Sun Tropical, gibi otelleri bünyesine katarak Tui Sarıgerme otelleri olarak hizmet vermektedir.

 

Sarıgerme Pansiyon işletmeleri.

Sarıgerme sahilinin tamamı 5 yıldızlı zincir oteller bulunmaktadır pansiyon ve apart tarzı konaklama işletmeleri sahilden biraz daha geride Osmaniye köy içi denilen bölgede yoğunluk kazanmıştır. Bunlardan bazıları Otantik Taş Ev, Cardinal Sonne pansiyon, Pisilis Motel, Sevgi otel'dir. Sarıgerme pansiyon ve apartlarının denize ortala uzaklığı 1 kilometre kadardır. Sarıgerme tatiliniz için küçük otel ve pansiyonları tercih ederseniz deniz ile arası ulaşım konusunu dert etmenize gerek yoktur. Sarıgerme muhtarlığı köy içinden her 20 dakikada bir sahilde bulunan ve günübirlik gelen misafirleri ağırlayan ve Sarıgerme Eğitim Derneği tarafından işletilen (Sarçed)'e çekek servis hizmeti vermektedir.

SARÇED

İlginç doğası, çevre zenginliği ve tarihiyle de ilgi çeken tatil beldeleri arasında yer alıyor.
En büyük özelliği ise, fethiye, dalyan, göçek gibi turizm merkezlerine olan yakınlığı.
Kaunos, telmessos, pisilis antik kentleri üçgeni içerisinde yer alması ve devamlı esen rüzgarıyla sörfçülerin ilk tercih ettiği yerlerin başında geliyor. geceleri mavi yolculuğa çıkan yatları ağırlayan sarıgerme, "yatların uyuduğu sahil" olarak belleklere kazınıyor.Çok Eski yıllarda muhtarlık ve ortaca belediyesi tarafından işletilen Sarıgerme plajı

Sarıgerme Kamp Alanı

Sarıgerme Hilton hotel ile Robinson Park arasında kalan bölümde Ortaca belediyesi ve Osmaniye muhtarlığı tarafından işletilen bir kamp alanı bulunmaktadır. Dileyenler için çadır ve yatak kiralamak elektrik bağlatmak mümkündür. ağaçlık bir alanda bulunan kamp alanında cafe ve market bulunmaktadır.

Yeme İçme

Sarıgerme sahilinin yerleşim alanı olan osmaniye köyü içerisinde, yemek yenecek bir çok restoran, kebapçı ve bahçe içi kır lokantaları bulunuyor. ızgara ve tencere türü yemeklerin yanında, dalyan'dan getirilen kefal balıklarını kiremitte ve buğulamasını yapan lokantalar var. bilhassa turistlerin rağbet ettiği bahçe barları, günün yorgunluğunun atıldığı yerlerin başında geliyor.

Sarıgerme sahilinde meşrubat, bisküvi, cips türü yiyecekler, en mühimi de su satan bir büfe var.
Gelelim beş yıldızlı otellerin yemeklerine. Magic Life, İber Otel , Hilton ,Robinson Club , Club Seno  gibi büyük tesislerin açık büfeleri ise sıcak - soğuk, bütün yiyecek türleri ve dekor zenginliğiyle, tüm müşterilerini memnun ediyor.
Otellerin normal öğünleri dışında, akşam çayları, diskodan dönenlere, gece çorbası gibi ekstra servisleri de sınırsız biçimde uygulanıyor.

Görülecek yerler

Çevrede görülecek yerlerin başında "aşı koyu" geliyor. ovacık köyü üstünden toprak yolla ulaşılan köy, dişibilmez- karaburun arasında yer alıyor. çevre kum sahili, enteresan kayalıklar ve çam ağaçlarıyla kaplı. durgun koy, yatların da başlıca uğrak yeri. büyük otellerin plaj kalabalıklığından sıkılan konukları, jeep ve kamyonetlerle, bu koya gelereke günboyu denizin tadını çıkarıyor.

gün içerisinde geçilip görülecek yerlerin arasında, 22 kilometre mesafede dalyan, 32 kilometre mesafede göçek ve 12 adalar, 65 kilometre mesafede fethiye, 90 kilometre mesafede ise marmaris bulunuyor.

Rafting tutkunları!
rafting'e meraklıysanız, köyceğiz yolu üstünden beyobası sapağını takip ederek, akköprü'nün bulunduğu rafting başlangıç sahasına ulaşabilirsiniz. şayet canınız dere üzürinde kurulu teraslarda, yemyeşil bitki örtüsü arasında kuş ve su sesi dinleyerek kiremitte alabalık ve patlıcan közleme yemek isterse, beyobası sapağından dönüp, topgözü kanyonunda yuvarlakçay'a gidebilirsiniz.

Deniz dibini sevenler!
sarıgerme'de kalanlar için, babaadası çevresinde dalış veya adanın zirvesine çıkıp çam ağaçlarının gölgesinde rüzgarın sesini dinleyerek, sarıgerme sahillerini seyretmek zevkli olabilir. paraşüt, kayak, banana, sörf, yelken, jet-ski ve kano da sarıgerme'de yapabilecekleriniz arasında yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir