Köyceğiz Ekincik Koyu Hakkında

Dalaman Transfer

Köyceğiz Ekincik Koyu Hakkında

9 Mart 2018 Bölgemiz 0
Ekincik Koyu

Ekincik Koyu

Ekincik Koyu Nerededir?

Ekincik Muğla'nın Köyceğiz İlçesi sınırları içinde Köyceğiz Gölünün batısında yani Marmaris tarafında Marmaris ile Köyceğiz arasında kalmış eşsiz güzellikte bir koy ve yerleşim yeridir.

Ekincik Koyuna Nasıl Gidilir ?

Ekincik Koyu'na Ulaşım Dalyan'dan tekne ile veya Köyceğiz'den karayolu ile sağlanır.
İstanbul'dan Ekincik Koyuna Gelmek İsteyenler için en kısa yol havayolu ile Dalaman Havalimanına gelerek buradan taksi yada transfer firmaları aracılığı ile ulaşım yaklaşık bir saat onbeş dakika sürmektedir. Transfer kullanarak Ekincik Koyuna Ulaşımak isteyen misafirlerimiz Ekincik Transfer sayfamızı İnceleyebilirsiniz.

Karayolu ile kendi gelmek isteyen misafirler için Ekincik Koyuna geliş istikametinize göre İzmir yönünden geliyorsanız Köyceğize gelmeden Ekincik yol ayrımından girilerek ulaşılır.
Eğer Antalya yönünden geliyorsanız Ortaca'dan Dalyan yolu takip edilerek Dalyan'a varılır ve buradan feribotlarla Dalyan Kanalından karşıya geçilerek Ekincik Koyuna yaklaşık yirmi dakika sonra ulaşılır.

Ekincik Otel ve Konaklama Yerleri Hakkında;

Köyceğiz'e geniş bir asfalt yolla bağlandıktan sonra Ekincik'in ziyaretçi sayısı hızla artmaya başladı. Artan ziyaretçi sayısını karşılamak için yol kenarlarında ve Ekincik sahilinde irili ufaklı birçok pansiyon ve motel kurulmuştur.
Ekincik Koyundaki bazı oteller şunlardır.

Ekincik Boutique OtelEkincik Hotel İncelerHotel Falcon CrestEkincik PansiyonVilla SalkımSu Otel & AparatBegonvillle Apart Pansiyon

Ayrıca Ekincik Koyunda illaki konaklama tesisinde kalmak zorunda değilsiniz. Ekincik koyu kamp alanı ücretsiz yada çok düşük ücretlerle ister çadırınız ile ister karavanınız ile sizi misafir etmeye hazır elektirik, su, wc, ve wifi hizmetleri ile size ayrı bir tatil heyecanı yaşatmak üzere hazırlanmış yeşili ve mavisi ile içiçe sizleri bekliyor.

Ekincikte Neler Yapılır ?

Ekincik koyu mavi yolculuk yapanlar için önemli bir duraktır, günde ortalama 50-60 yat demirler Ekincik'te koyları gezmek ve denize girmek haricinde başka etkinlikler de yapabilirsiniz. Örneğin Ekincik kooperatifine bağlı tekneler ile günübirlik çevre turlarına katılıp Dalyan iztuzu plajı, Kaunos antik kenti, çamur banyosu, kara yolu ile Sultaniye kaplıcaları ya da Çandır köyü üzerinden Kaunos antik kentine treeking yapabilirsiniz. Eğer tekneniz var ise Karaçay ve Semisçe koyuna gidebilirsiniz, tekneniz yok ise kooperatif tekneleri sizleri bu koylara sabah bırakıp akşam alabiliyor.

Ekincik Yol Manzaraları

Ekincik'e karayoluyla gitmek için Köyceğiz'den Hamitköy üzerinden Köyceğiz gölünün manzarasını seyrederek ilerliyorsunuz. Köyceğiz'den Ekincik'e giderken ender güzellikte bir manzarayla karşılaşıyorsunuz. Öncelikle Köyceğiz Gölü kenarında Sultaniye Kaplıcalarına doğru ilerlerken Türkiye'de çok az yerde görebileceğiniz çam ağaçlarındaki kartal yuvalarını görebilirsiniz. Köyceğiz gölünü arkanıza aldıktan sonra artık Ekincik ile aranızda son bir tepe kalıyor, tepeden aşağı inmeye başlayınca Ekincik köyü ve koyu ayaklarınızın altında.

Ekincik Koyunun Büyük Şehirlere Uzaklığı.

Ekincik-İstanbul arası 829 km.Ekincik-Ankara arası 653 km.Ekincik-İzmir arası 289 km.Ekincik-Antalya arası 294 km.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir