Fethiye Hakkında

Dalaman Transfer

Fethiye Hakkında

9 Mart 2018 Genel 0
Fethiye

Fethiye

Fethiye Hakkında Merak Edilenler.

  • Fethiye Otelleri
  • Fethiye Airport Transfer
  • Fethiye Araç Kiralama

Fethiye, Akdeniz'in içinde irili ufaklı adaların serpiştiği Fethiye körfezinde arkası çam ormanlarıyla çevrili kuzeye açık bir koyda yer alır. Kaya mezarları ve kale önünden bir düzlüğe, Karagözler'den denize doğru iner. Ufkunu şövalye adası, Günlükbarı ve karşılarındaki dağlar oluşturmaktadır.

Fethiye, Persler, Likyalılar, Karyalılar, Romalılar'a ait eserleri ile tanınmıştır. Kültürel zenginliği, doğal güzellikleri ve coğrafyası ile önemli turizm merkezlerimizdendir. Ölüdeniz bunlardan biridir. Af Kule gibi dalış bakımından çok uygun yerlere sahiptir. Turizme açılmış birçok mağara mevcuttur. Doğal yapısı ile paraglide gibi alternatif sporlar yapılmaktadır. Kelebek Vadisi ve Kabak Koyu gibi doğası bozulmamış çok özel bölgeler vardır. Günlük turlar ile 12 Adalar diye adlandırılan adalar ziyaret edilebilir.

Fethiye'de Ölüdeniz dışında Belcekız (Belceğiz), Çalış gibi birbirinden güzel plajlar da vardır. Bu kadar alternatifin yanında antik çağlardan kalmış kent kalıntıları ile kültür turizmine de açıktır. Fethiye çevresindeki antik kentlerin bazıları Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon ve Xanthos'dur. Bunların dışında zengin eserleriyle Fethiye Müzesi de turizme hizmet etmektedir.

Nasıl Gidilir?

İzmir-Muğla yoluyla Fethiye'ye gelip Kemer üzerinden Eşen Çayı'nı geçince, sağa ayrılan yolda Tlos ve Saklıkent tabelalarını takip edenler, Yakapark'a ulaşabilirler.

Fethiye-Saklıkent arası 52 km, Fethiye-Ölüdeniz ise 12 km.dir. Fethiye ile büyük şehirlerimiz arasındaki uzaklıklar da şöyledir:

Fethiye-İstanbul arası 720 km.Fethiye-Ankara arası 650 km.Fethiye-İzmir arası 360 km.Fethiye-Antalya arası 125 km.

Fethiye sahilinden kalkan günübirlik teknelerle turlara katılanlar Kadrancı ile çevre koylarda ve adalarda denize girme imkanı bulabilirler.

Dalaman- Dalyan- Fethiye - Göcek- Marmaris - Ölüdeniz - Akyaka - Datça - Saklıkent - Kelebek Vadisi - Ekincik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir