Havalimanı Transfer

Dalaman Havalimanı, yerleşim merkezine 6 km mesafede, güney istikametinde kurulmuş olup, ulaşım taksi ve otobüsler ve Mavi Transfer tarafından sağlanmakta.

Dalaman Havalimanı

Dalaman Havalimanı Muğla ili, Dalaman ilçesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Yapımına 1976 yılında başlanmış ve 1981 yılında hizmete girmiştir. Dalaman Havalimanı, yerleşim merkezine 6 km mesafede, güney istikametinde kurulmuş olup, limana ulaşım taksi ve otobüs işletmeleri ve Mavi Transfer tarafından sağlanmaktadır.Günün 24 saati sivil ve askeri hava ulaşımına açıktır.

Dalaman

Dalaman, Muğla ilinin bir ilçesidir. Muğla’nın turistik yörelerine havaalanı vasıtası ile turist girişlerini, dolayısı ile ilçenin ekonomisini etkilemektedir. Dalaman Havalimanı’na artan yolcu trafiğini karşılamak amacı ile yeni tesisler yapılmıştır. Göcek koyları olarak bilinen Dalaman ilçe sınırları içerisinde kalan koylar, yat turizmi için çok elverişlidir. Kurşunlu, Akbükü, Göbün, Boynuzbükü, ve Sarsala koyları bunların başlıcalarıdır. Dalaman’ın hemen hemen her yerinde tarihi kalıntılara rastlanır. Kapıdağı, Şerefler, Kayadibi, Çöğmen, Gürleyik ve Bozbel köylerinde yoğun bir şekilde bulunan tarihi kalıntıların en önemlileri kaya mezarları, kaleler, su sarnıçları, türbeler, antik şehirler, köprüler manastırlar ve tarihi su değirmenleridir.

Dalaman Çayı

Dalaman Çayı, çevrede yer alan turistik tesislerin konukları ve rafting meraklılarının uğrak yeri. Dalaman Çayı’ndaki etkinlikler, tüm araç ve gereçleri karşılayan rafting acenteleri tarafından düzenleniyor. Demirli Köyü Akköprü altından başlayan 14 km.lik rafting turları, gün boyunca devam ediyor. Fotoğraflar çekiliyor, kır lokantalarında yemek yeniyor, neşe içinde günü tamamlayan turistler yine kendilerini getiren minibüslerle otellerine bırakılıyor. Zorluk derecesi 2’yi geçen etaplar başlangıç noktası olan Kemerli Köprü’nün 15 km. yukarısında bulunuyor. Bot, kürek, can yeleği, kask gibi malzemeler acente tarafından karşılanıyor. Önceden sigortalanmış turistlere rafting sonunda günün anısına sertifika veriliyor.

Gezilebilecek Tarihi ve Turistik Mekanlar

 • Kapıdağı’nda Lidai, Lissay, Crya ve Kleopatra Hamamı
 • Şerefler’de Kozpınar (Kalynda) ve kaya mezarları
 • Kargınkür’ünde Türbe
 • Gürköy’de Demirci Çarşısı
 • Karaağaç’da Manastır ve Medrese
 • Gökdağ’da Likya Kaya Mağaraları
 • Asma (eski) Köprü
 • Tarihi Akköprü
 • Kayadibi’nde Likya Kaya Mezarları
 • Kavacık’ta Hippokome Antik Kent
 • Bozbel’de Oktopolis Antik Kentin Uzantısı Sur ve Kaya Mezarları
 • Gürleyik’te Hisar ve Ilıca
 • TİGEM İdari Binası

Nasıl Gidilir?

Hava yolunu tercih edenler haftasonları günde 300’ü aşkın uçağın sefer yaptığı Dalaman Havalimanı’na iniyorlar. Karayolunu tercih edenler İzmir-Aydın-Çine ve Muğla üzerinden 670 rakımlı Gökova Körfezi manzaralı Sakar Geçidi’nden inip, Fethiye yönüne Köyceğiz’i geçince Ortaca’dan Dalaman’a varabilirler. İstanbul’dan yolculuk 11-12 saat sürüyor. Dalaman Çayı’na gitmek için Beyobası kavşağından devam ederek rafting başlangıç yeri olan Akköprü’ye ulaşılıyor.
240

Tur

960

Transfer

400

Etkinlik

120

Otel

Seyahat Transferi

Tüm seyahat transferlerinizi Mavi transfer ayrıcalığıyla yaparak, binlerce mutlu müşterimiz arasına katılabilirsiniz.

Otel Transferi

Tüm otel transferlerinizi Mavi transfer ayrıcalığıyla yaparak, binlerce mutlu müşterimiz arasına katılabilirsiniz.

Etkinlik Transferi

Tüm etkinlik transferlerinizi Mavi transfer ayrıcalığıyla yaparak, binlerce mutlu müşterimiz arasına katılabilirsiniz.

Tur Transferi

Tüm tur transferlerinizi Mavi transfer ayrıcalığıyla yaparak, binlerce mutlu müşterimiz arasına katılabilirsiniz.

Copyrights © 2020 Site Destek. Tüm Hakları Saklıdır