Büyük Ege Turu

Büyük Ege Turu için hemen Mavi Transfer ile rezervasyon yapın.

Büyük Ege Turu 4.5

Açıklama

    Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. 
    Sağlığınızı da gezi süresince Mapfre güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz.

    Bir tatil rotasından çok daha fazlası… Ege’nin muhteşem güneşi eşliğinde yapacağınız 5 tekne turu ile Ege’nin muhteşem koylarında turkuaza boyanacak, dünyaca ünlü Adaboğazı, Akvaryum, Dalgıç, koylarında ve Deve Plajı’nda kendinizi cennette hissedeceksiniz. Saklı Kent’te doğa bu kez de uzaktan rüzgarın dilinden fısıldayacak.
1.GÜNCUMA / İstanbul, Buluşma Noktalarından HareketGezimizin ilk günü 22:45’da Merter Metro İstasyonu Otoparkı , 23:00’da Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı), 24:00’da E-5 Merdivenköy Yeni Salı Pazarı’ndan hareketle yolculuğumuz başlıyor.
2.GÜNCUMARTESİ / Antalya Kaleiçi, Düden ŞelalesiSabah otelimizde alınan kahvaltımızın ardından valizlerimiz ile birlikte otelimizden ayrılıyoruz. Antalya Şehir Merkezi’ne ulaşıyoruz. Kaleiçi ve Limanı yukarıdan gören bir noktadan vereceğimiz fotoğraf molası sonrası verilen zamanda dileyen misafirlerimiz Yivli Minare ve Hadrian Kapısı’nı görebilirler. Ardından Düden şelalesine hareket ediyoruz. Rehberimizin anlatımlarını ile birlikte verilen fotoğraf molası sonrasında otobüsümüzde buluşarak konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz.
Kahvaltı: Otobüste dağıtılan lunch box (sandviç, meyve, kurabiye, meyve suyu, nane şekeri)
Öğlen Yemeği: Serbest olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Antalya otelleri (Konaklanabilecek oteller programın altında belirtilmiştir.)
Mola Tesisleri: Afyon Kolaylı dinlenme tesisleri
Rota: İstanbul – Pamukova (173 km) - Kütahya (172 km) – Afyon ( 98 km) – Antalya (290 km) Beşkonak (80km)Toplam 813km
3.GÜNPAZAR / Köprülü Kanyon Milli Parkı Rafting. Dileyen Herkes Keyifli Su Oyunlarının Olduğu Rafting Heyecanına Katılabilir.Sabah otelimizde alınan kahvaltımızın ardından otobüsümüzde buluşarak Selge Kenti ile Kervan yolunu bağlayan Antik Roma Köprüsü’nün adını verdiği tabiat harikası Köprülü Kanyon’a devam ediyoruz.
Rafting Ekstra 85,00 TL ; 7den 70e herkesin rahatlıkla katılabileceği heyecanlı Rafting macerasını Köprüçay’ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (ekstra). Rafting merkezinde verilen gerekli bilgi (Malzeme tanıtımı ve kullanılması, rafting sırasında uygulanması gereken kurallar vb.) sonrası rafting macerasını tatmak için botlarımıza binerek Köprülü Kanyon’un buz gibi sularında raftinge başlıyoruz. Tatlı suda yüzme molaları ile birlikte ortalama 3 saat sürecek keyif ardından rafting restoranımızda alacağımız yemeğin ardından arzu edenler fotoğrafları ve video çekimlerini izleyebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otobüste dağıtılan lunch box (sandviç, meyve, kurabiye, meyve suyu, nane şekeri)
Öğlen Yemeği: Rafting Restoran
1) Menü (kişi başı 25 TL): Asma yaprağında alabalık veya sebzeli tavuk şiş ızgara (ana yemek seçmeli) çoban salata, pilav ve makarna, meyve
Akşam Yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Antalya otelleri (Konaklanabilecek oteller programın altında belirtilmiştir.)

4.GÜNPAZARTESİ / Kekova & Batıkşehir Tekne Turu, Kemer, Kumluca, Finike, Demre, Kaputaş, Üçağız, Simena, Saklıkent(2.tekne)Sabah otelde alınan erken kahvaltının ardından hareketle Kemer, Kumluca, Finike üzerinden Üçağız köyüne doğru sert virajlardan inerken Kekova’nın muhteşem manzarası sizi kucaklayacak. Kekova bölgesi olarak adlandırdığımız bölge 1990’da sit alanı olmuş adını Kekova adasından alıp, Batıkşehir, Simena Kaleköy ve Üçağız (Teimiussa) köyünü kapsayan alandır. Üçağız köyünden başlayan tekne turumuzda Kekova bölgesinin muhteşem koylarında yüzmenin keyfine varacaksınız, MS 141 ve 240 yıllarında yaşanmış büyük depremler sonucu sular altında kalmış kısım günümüzde Batık Şehir (Dolichiste)olarak adlandırılıyor. Su altında kalmış batıklar ve tarih sizleri büyüleyecek. Kekova tekne turumuzda göreceğiniz yerler; Yolu olmayan Simena (Kale Köy), Tersane Koyu, Hamidiye Koyu, Kekova Adası olacak ardından teknemiz bizleri ortalama 15 dakika sonrasında kıyıya ulaştırmış olacak. Kıyıda köylü teyzelerin deniz kabuklarından yapmış olduğu ürünleri görebilmek ve alışveriş yapmak için kısa bir zaman sonrasında otobüsümüze biniyoruz ve ülkemizin en ünlü kanyonlarından birisi olan Saklıkent Kanyonu’nu görmek için aracımızla hareket ediyoruz. Neredeyse buz gibi sularda Kanyondaki keyifli yürüyüşümüz sonrasında Kalkan, Kaş sahillerini izleyerek resimlerine bakıp da mümkün değil o su o renk olamaz dedikten sonra sizleri çok daha fazlası ile karşılaşacak olan Kaputaş Plajı’na ulaşıyor ve burada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından konaklama yapacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Kahvaltı: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğle Yemeği: Kekova tekne turu esnasında sunuluyor
Menü (kişi başı 25 TL): Soslu tavuk ızgara, bezelye, pilav, soslu mantı makarna, çoban salata
Akşam Yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra. 
Konaklama:Fethiye, Dalaman Otelleri (Konaklanabilecek oteller programın altında belirtilmiştir.)
Rota: Fethiye – Kaş (95 km) – Kekova (25 km) – Demre (15 km) – Antalya (125 km) Toplam 260 km
5.GÜNSALI / Fethiye Tekne Turu (12 Adalar Tekne Turu) Şövalye Adası, Kızılada, Göcek Koyları (4.tekne)Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası 12 adalar tekne turunu gerçekleştirmek için Fethiye marinaya hareket ediyoruz. Fethiye Marinası’ndan bineceğimiz teknemizle tüm gün boyunca 12 Adalar Tekne Turu yapıyoruz.Mavi denizin yeşil ormanlarla birleştiği ve turkuazın büyülü tonuyla bezenmiş Göcek koylarından,12 Adalar içinde yerleşime sahip tek ada olan Şövalye Adası’nın yanından geçiyoruz ve teknemiz yönünü Kızılada istikametine çeviriyoruz. Denizin içinden fışkırmış küçük yeşil tepelerin arasındangeçerekYavansu’ya varıyoruz. Sonrasında ise sırasıyla Akvaryum, öğle yemeğimizi alacağımız Yaz Limanı’nın ardından Yassıcalar ve Kızılada, yüzme molalarımızı verip güneşlenebileceğimiz duraklarımız oluyor. Kristal berraklığındaki sularda kulaç atıp eğleneceğimiz deniz molalarımızı ve tekne turumuzu marinada tamamlıyoruz. Ardından Fethiye’ye özgü ürünleri bulabileceğimiz Yörük pazarına doğru hareket ediyoruz. Buradaki ürünler hakkında bilgi alıp alışverişlerimiz yaptıktan aracımızla hareket ederek otobüsümüze otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

Not: Sezon yoğunluğu nedeniyle yukarıda yazılmış olan bazı koyların ve yüzme molası noktalarının kalabalık olması durumunda, kalabalık noktalar yerine Cennet Koyu, Boynuz Bükü veya Göcek Adası duraklarından birisi kullanılabilir.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği:Fethiye TekneTuru(12 Adalar) esnasında teknede ekstra olarak sunuluyor.
Klasik Menü (kişi başı 15 TL): Tavuk şinitzel, salata, makarna
Balık Menü (kişi başı 20 TL): Balık, salata, makarna
Akşam Yemeği:Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra. 
Konaklama: Marmaris Otelleri (Konaklanabilecek oteller programın altında belirtilmiştir.
Rota:Fethiye - Marmaris (125 km)
6.GÜNÇARŞAMBA / Tam Gün Gökova Tekne Turu ( Sakar Geçidi, Akyaka Beldesi, İncekum Plajı, Kleopatra Plajı, Aşıklar Yolu) (4.tekne)Sabah kahvaltı sonrası Ege'nin gizli cennetlerinden Akyaka’ya varıyoruz. Gökova’nın koyları sahip olduğu eşsiz doğal güzelliklerini keşfetmenizi bekliyor. Akyaka iskelesinden bineceğimiz teknemizle muhteşem koylara ve denize sahip, uğruna mitolojik hikayeler yazılıp savaşların yapıldığı Gökova da, tekne turumuza başlıyoruz.Gün boyu verilen yüzme molalarında uğrayacağımız koylar arasında Yeşil Deniz, Zeytinli Koy, İnce Kum, Lacivert Koy, Sedir Adası olacak. MarcusAntonius’unKleopatra için Mısır’dan gemiler ile kum getirerek yaptırdığı Kleopatra Plajında verilen mola sonrası Teknemize binerek Akyaka’ya geri dönüyoruz. Keyifli tekne turu sonrası otobüsümüze binerek Aşıklar Yoluna gidiyoruz. Okaliptüs ağaçlarının gölgesinde, gün batımında yapacağımız güzel bir yürüyüş sonrasında otobüsümüze binerek, konaklama yapacağımız otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Kahvaltı: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğlen yemeği: Gökova Tekne Turu esnasında teknede ekstra olarak sunuluyor.
1) Klasik Menü (kişi başı 15 TL): Izgara köfte ve tavuk, salata, makarna, meyve
2) Balık Menü (kişi başı 25 TL): Çipura (seçmeli), salata, makarna, meyve
Akşam yemeği: Tur Ücretine Dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Bodrum Otelleri (Konaklanabilecek oteller programın altında belirtilmiştir.)
Mola Tesisleri: Sakar Geçidi Manzara Molası
Rota: Bodrum – Muğla (110 km) – Gökova (24 km) – Marmaris (35 km) Toplam 169 km
Not: 1 Sezon yoğunluğu nedeniyle yukarıda yazılmış olan bazı koylar ve yüzme molası noktaları kalabalık olması durumunda, kalabalık noktalar yerine Yeşildeniz veya Ziraatçiler Koyu duraklarından birisi kullanılabilecektir.
7.GÜNPERŞEMBE / Tam Gün Bodrum Tekne Turu (5. Tekne)Sabah kahvaltı sonrası rotamızda; Bodrum tekne turu bulunuyor. Tekne turu esnasında; Akvaryum Koyu, Bağla Koyu, Kargı(Deve Plajı), Adaboğazı, Dalgıç Koyu veya lady Beach yüzme molası vereceğimiz koylar. Tekne turu sonunda otelimize hareket.Akşam yemeği sonrasında gençler ve kendini daima genç hissedenler Bodrum geceleri sizleri bekliyor (ekstra). Bodrum’un gece hayatını yaşamak için lobide buluşma.

Kahvaltı: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Bodrum tekne turu esnasında teknede sunuluyor.
Klasik Mönü (kişi başı 15 TL): Tavuk nugget ve köfte, salata, makarna, meyve veya çay
Balık Mönü (kişi başı 25 TL): Çipura, salata, makarna, meyve veya çay
Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Bodrum otelleri (Konaklanabilecek oteller programın altında belirtilmiştir.)
Rota: Bodrum – Gümbet (25 km) Toplam 25 km
8.GÜNCUMA / Şirince, Bafa Gölü, İstanbulSabah otelimizde alcağımız kahvaltımızın ardından ilk durağımız Bafa gölü oluyor. Bafa gölünde vereceğimiz molamızın ardından Şirince'ye ulaşıyor ve öğlen yemeğinde ege mutfağının tadına bakma şansı buluyoruz. Kabak çiçeği dolması, çökelekli biber dolması ve diğerleri mutfak kültürümüzü yansıtacak. Ardından dileyen misafirlerimiz şirincenin meşhur meyva şaraplarının tadına bakabilir. Rehberimizn anlatımı sonrası köyde verilecek serbest zaman sonrası İstanbul'a doğru hareket ediyoruz.Gecenin ilerleyen saatlerinde İstanbul'a varıyoruz.

Kahvaltı:Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğlen yemeği: Bölgede serbest olarak alınmaktadır
Akşam yemeği: Mola tesisinde ekstra olarak alınmaktadır(Tesis menü fiyatları geçerlidir.)
Konaklama: DİKKAT BU GECE KONAKLAMA BULUNMAMAKTADIR
Mola Yeri: Susurluk Tesisleri ,Selçuk Varan Tesisleri
Rota: Bodrum - Milas (50 km) – Yatağan (40 km) - Selçuk (124 km) - İzmir (81 km) – Balıkesir (172km) – Sususrluk (42 km) – Bursa (100km)– İstanbul (70km) Toplam : (679 km)
NOTÖNEMLİ BİLGİLENDİRME1) Turumuzda tekne turları ve plajlardan ( İztuzu) serbest yüzme molaları mevcuttur. Bu nedenle tura gelirken plaj malzemelerinizi ( deniz ayakkabısı, plaj terliği, plaj havlusu, kullanılıyorsa gözlük-şnorkel-palet, güneş yağı ) mutlaka yanınızda getiriniz.
2) Turların gerçekleştirildiği zamanda sıcaklık ve yağış mevsimsel farklara göre değişebilir. Bu nedenle mevsimlik kıyafetleri ( polar, yağmurluk ) ihtiyaç halinde kullanılabilmesi için mutlaka yanınızda bulundurunuz.
3) Tüm Kültür Turlarında yanınızda hareketi ve yürüyüşü kolaylaştıran spor ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
4) Rutin kullandığınız ilaçlar var ise tur öncesinde mutlaka yenilerini temin edip çantanıza koymanızı tavsiye ederiz.
5) Tur sırasında bol bol fotoğraf ve kayıt imkanı olacaktır. Bu nedenle Fotoğraf makinası, video kayıt cihazı vb. malzemelerle birlikte bu aletlere ait pil ( + yedek pil ), şarj üniteleri, usb bellek kartları vb. malzemeleri yanınıza aldığınızdan emin olun.
6) Tur süresi içinde gidilecek yollar, görülecek yerler, tur yapılacak bölgenin genel özellikleri, iklimi vb. konularda tura gelmeden önce bilgi sahibi olunuz.


ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME / TUR ESNASINDA
1) Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri ( mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb. bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.
2) Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.
3) Herhangi bir probleminizde ( sağlık, ilaç temini vb. ) lütfen rehberinize bilgi veriniz.
4) Tur esnasında rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.
5) Tur esnasında grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.
6) Size dokunduğunu bildiğiniz gıda ve içeceklerden uzak durunuz.
7) Herhangi birşey satın almadan önce ( yiyecek, içecek, hediyelik eşya vb. ) sipariş vermeden önce lütfen fiyatlarını sorunuz ve alışverişinizi buna göre yapınız.

NOT: TUR OTELLERİ
Bodrum; Paloma Otel, Garden of wonders, bodrum otelleri
Marmaris,Navy Otel,Marmaris otelleri
Dalaman; Dalaman Lykia Resort, Göcek Lykia Resort, Dalaman veya Fethiye Otelleri
Antalya; Grida City, Antalya Otelleri

Büyük Ege Turu Fotoğrafları

Konumu

Yorum Yazın

Bilal Sönmez 19.08.2018

Finans durumumuz iyi olmamasına rağmen bu Mavi Transfer bizlere çok güzel imkanlar ve fırsatlar sundu. Teşekkürler Mavi Transfer.

Bilal Sönmez 19.08.2018

Finans durumumuz iyi olmamasına rağmen bu Mavi Transfer bizlere çok güzel imkanlar ve fırsatlar sundu. Teşekkürler Mavi Transfer.

Bilal Sönmez 19.08.2018

Finans durumumuz iyi olmamasına rağmen bu Mavi Transfer bizlere çok güzel imkanlar ve fırsatlar sundu. Teşekkürler Mavi Transfer.

Yolculuk Bilgileri

  • Yer: Büyük Ege Turu
  • Tur Süresi: 7 Gün
  • Profesyonel Transfer

Bizi Takip Et

Yardım & Destek

Şimdi Bizi Arayın

+90 542 801 48 00

Popüler Transferler

Sarıgerme Transfer

Sarıgerme Transfer

Dalaman Sarıgerme Transfer hizmeti ile Dalaman Havalimanı Sarıgerme aras...

Bu Fırsatı Gör
Ölüdeniz Transfer

Ölüdeniz Transfer

Dalaman Ölüdeniz transfer hizmeti sunan firmamızdan; aileniz kendiniz ve...

Bu Fırsatı Gör
Marmaris Transfer

Marmaris Transfer

Dalaman Marmaris Transfer ve Marmaris Dalaman Havalimanı dönüş ulaşım...

Bu Fırsatı Gör

Copyrights © 2020 Site Destek. Tüm Hakları Saklıdır