DALYAN

                            Dalyan

·  Dalyan Otelleri

·  Dalyan Airport Transfer

·  Dalyan Araç Kiralama

Dalyan, Muğla'nın Ortaca ilçesine bağlı bir beldedir. Bir doğa harikası olan dünyaca ünlü Köyceğiz Gölü dalyanı bu beldede yer almaktadır. Köyceğiz Gölü ile Akdeniz'i birleştiren ana kanal üzerinde bulunan Dalyan, tam bir doğa harikasıdır. Pek çok ünlü turizm merkezine yakın olmasına rağmen günümüze bozulmadan gelmiştir.

Dalyan tamamen Akdeniz iklimi etkisinde bulunması nedeniyle bu iklimin tipik florasına sahiptir. Bölgede zengin bir bitki örtüsü bulunmaktadır.

Dalyan Kumsalı, Türkiye'deki Caretta caretta yuvalamalarındaki yuva yoğunluğu (km/yuva) bakımından Türkiye'nin birinci kumsalı durumundadır. Bölgedeki yıllık yuva sayısı ise 250 civarlarındadır.

Carreta Caretalar, İztuzu Plajı, Çamur Banyosu...

Carreta caretaların güvenip, yavrularını emanet ettikleri ender plajlardan birisi İztuzu Plajı'dır. Dünyada doğallığını koruyan ikinci plaj olma ödülüne de sahip İztuzu, tam bir doğa harikasıdır. Bir tarafı tatlı su diğer tarafı Akdeniz olan bu kumsalın bir benzerinin olmadığı söylenir. Denize dikey uzanan dağların dibinden başlayıp, dalyan deltasının ağzını kapatan plajın kumları altın sarısı ve inceciktir.

Dalyan, yoğunluk farkı, periyodik akış yönü ve doğa yapısıyla en leziz deniz ürünlerinin çoğalmasına olanak verir. Her yıl değişen kıyı çizgisiyle ilgi çeken koruma alanı altındaki kumsal, gündüz Marmaris, Fethiye, Göcek ve çevresinden gelen turistleri ağırlar; gece ise, 15 Mayıs-15 Ekim arasında bırakılan yumurtalardan 55 günde denize kavuşan bebek kaplumbağaları konuk eder. Turistlerin en önemli uğrak noktalarından biri de çamur banyolarıdır. 'Gelgirme', 'Ali Rıza Çavuş Girmesi', 'Delibey Girmesi' ve 'Sultaniye Kaplıcası' özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğramaktadır. Coğrafi ismi Ali Rıza Çavuş Girmesi, 38-39 derece sıcaklıkta, saniyede 12 litrelik sirkülasyonu olan bir sülfür kaplıcası, yani kükürtlü kaplıcadır. Romatizma, siyatik, kireçlenme gibi rahasızlıklara iyi geldiği söylenenen kaplıcaya, 40-45 dakika olmak üzere günde üç kür olarak girilir ve bu bir hafta sürer. Dalyan'a gelip de deltada tekne turu yapmadan dönmek olmaz. Dev bir labirentin içindeymişsiniz hissini veren sazlıklar arasında yapacağınız bir tekne turu ile doğa harikası Dalyan deltasının nefes kesici panoramasına tanık olabilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Dalyan'a ulaşmanın en kısa yolu, 27 kilometre uzaklıktaki Dalaman Havaalanı'na uçakla inmek ve Dalyan'a çalışan minibüs ve taksilerle yolu tamamlamaktır. Otobüs yolculuğunu tercih ederseniz İstanbul'dan Kamil Koç (+90 252 72 24) acentesinin düzenli seferleriyle ulaşabilirsiniz. Özel araçla yola İstanbul'dan çıkıyorsanız İzmir-Muğla karayolunu takip ederek 670 rakımlı Sakar geçidinden Gökova'ya inip, Ortaca'ya doğru yol almanız gerekiyor. Ortaca'dan 10 dakika süren ve 12 kilometrelik yolculuktan sonra Dalyan'a varıyorsunuz.


DalamanDalyan FethiyeGöcekMarmaris - Ölüdeniz - Akyaka - Datça - Saklıkent Kelebek Vadisi - Ekincik

Dalaman Azur Mavi Turizm
UÇUŞLAR
Dalaman İç Hat Geliş

                           &

Dalaman İç Hat Gidiş

Web Sitemizdeki Fiyatlarımız tarihlere ve yoğunluğa göre farklılık gösterebilir.
2017 TEŞEKKÜR

Dalaman transfer firmaları içinde uzun yıllardır hizmet veren şirketimiz  Mavi Transfer 2017  yaz sezonunu sorunsuz ve başarıyla bitirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Bu yıl 11 personel 8 araç ile toplamda 4328 adet  transfer operasyonu gerçekleştirilmiş olup bu transferler esnasında  yaklaşık 680 bin kilometre  yol kat edilmiştir.  Deneyimli ve disiplinli  çalışan  personelimiz  sayesinde en küçük bir aksilik  yaşanmadan tatilinize huzur ve güven içerisinde başlamanızı  ve  geriye dönüş yolculuklarınızda  Hotel Havalimanı  arası Ulaşımınızı  tam vaktinde gerçekleştirerek bize olan güveninizi boşa çıkarmadığımızın  farkındayız. İlerleyen dönemde Sizlere  daha iyi hizmet verebilmek için öneri ve görüşlerinizi  info@mavitransfer.com adresinden bize ulaştırmanızı rica ederiz.

Bize destek olan tüm misafirlerimizle birlikte, ilerleyen yıllarda daha büyük bir aile olarak görüşmek dileğiyle sevgilerimizi gönderiyoruz. Mavi Transfer çalışanları olarak tüm misaifirlerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.


Mavi Transfer Dalaman Ekibi