DATÇA

DATÇA

·  Datça Airport Transfer

·  Datça Araç Kiralama

Datça, Ege Denizi ile Akdeniz'in birleştiği konumda sanki bir ada edasıyla denizi böler. Datça, Marmaris'ten yaklaşık 60 km daha batıdadır. Yunanistan'ın Limmi adasına feribot ile 1 saatte gidilebilir. Datça'ya en yakın yerleşim yeri olan Marmaris üzerinden tüm Türkiye'ye istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz veya 2 saatlik mesafede yer alan Dalaman Havalimanı sayesinde tüm dünyaya açılabilirsiniz.

Her medeniyetten bir iz görebilirsiniz bu bölgede. Datça'da bilinen tarih M.Ö 2000'lerde Karlar ile başlamıştır. En çok meşhur olduğu dönem, M.Ö 1000 yıllarında Yunanistan'dan göçüp yerleşen Dorlar dönemidir. Şu anki Burgaz bölgesinde uygarlıklarını geliştirmiş ve adına da meşhur Knidos demişlerdir. M.Ö. 500'lere kadar Knidos Dorlar'ın merkezi olmuş sonrasında Lydia devletinden Perslerin egemenliğine girmiştir. Bölgedeki en önemli tarihi kalıntılar Knidos şehri ve ağırlıklı olarak Roma döneminde yapılan kiliselerdir. Knidos şehri en gelişmiş döneminde nüfusunun 70.000'e ulaştığı bilinmektedir. Bölgedeki nüfus, Roma imparatorluğun son dönemlerinde çeşitli nedenler yüzünden 1.000 kişiye kadar gerilemiştir. Bölge 13 YY Menteşoğulları'nın hâkimiyeti altına girerek Türklerle tanışmış 15 yy da ise Osmanlı imparatorluğuna katılmış ve Datça adını almıştır. Sultan Reşat döneminde kısa bir süre Reşadiye olarak anılsa da Cumhuriyet döneminde Datça ismine tekrar kavuşmuştur.

Datça deyince önce aklımıza temiz ve nemsiz havası sonra dillere destan Badem ağaçları gelir.

Tabi Datça bunlarla da sınırlı değildir; güzel koyları, eşsiz sahilleri bitki örtüsü, tarihi yapıları ile birçok görülmesi gereken yere sahiptir. Datça'ya gidildiğinde görülecek yerler; rüzgâr değirmenleri, Mesudiye köyü plajı, Kızılbük, Hayıtbük, Palamut Bükü, Alamutbükü ve elbette ki Gebekum. Bunun yanında Knidos antik kentini de görmemek olmaz. Datça'da sanki güneş hiç gitmez daha doğrusu kış hiç gelmez. Sanki Datça dinlenmek, hayatta bir an durup nefes almak bedenimizle ruhumuzla, ömrümüzü uzatmak için yaratılmış.

Nasıl Gidilir?

Dalaman Havaalanı Datça'ya en yakın havaalanıdır. Marmaristen otobüsle Datça'ya ulaşım sağlanmaktadır. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerden Datça'ya otobüs seferi yapan çok sayıda firma bulunmaktadır. Bodrum ile Datça arasında feribot seferleri vardır.

Feribot seferleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için;
Tel : +90 252 712 21 43

Datça ile bazı şehirlerimiz arasındaki uzaklıklar da şöyledir:

  • Datça-Dalaman Havalanı 155 Km
  • Datça-Marmaris 70 Km
  • Datça-İzmir 345 Km
  • Datça-İstanbul (Feribot) 790 Km
  • Datça-Ankara 825 Km

DalamanDalyanFethiyeGöcekMarmaris - Ölüdeniz - Akyaka - Datça - Saklıkent Kelebek Vadisi - Ekincik

 

 
Dalaman Azur Mavi Turizm
UÇUŞLAR
Dalaman İç Hat Geliş

                           &

Dalaman İç Hat Gidiş

Web Sitemizdeki Fiyatlarımız tarihlere ve yoğunluğa göre farklılık gösterebilir.
2017 TEŞEKKÜR

Dalaman transfer firmaları içinde uzun yıllardır hizmet veren şirketimiz  Mavi Transfer 2017  yaz sezonunu sorunsuz ve başarıyla bitirmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Bu yıl 11 personel 8 araç ile toplamda 4328 adet  transfer operasyonu gerçekleştirilmiş olup bu transferler esnasında  yaklaşık 680 bin kilometre  yol kat edilmiştir.  Deneyimli ve disiplinli  çalışan  personelimiz  sayesinde en küçük bir aksilik  yaşanmadan tatilinize huzur ve güven içerisinde başlamanızı  ve  geriye dönüş yolculuklarınızda  Hotel Havalimanı  arası Ulaşımınızı  tam vaktinde gerçekleştirerek bize olan güveninizi boşa çıkarmadığımızın  farkındayız. İlerleyen dönemde Sizlere  daha iyi hizmet verebilmek için öneri ve görüşlerinizi  info@mavitransfer.com adresinden bize ulaştırmanızı rica ederiz.

Bize destek olan tüm misafirlerimizle birlikte, ilerleyen yıllarda daha büyük bir aile olarak görüşmek dileğiyle sevgilerimizi gönderiyoruz. Mavi Transfer çalışanları olarak tüm misaifirlerimize ayrı ayrı teşekkür ederiz.


Mavi Transfer Dalaman Ekibi